Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Przemiana 13- letniej Nikoli

Przemiana 13- letniej Nikoli

Historia sportowa Nikoli rozpoczęła się początkiem 2019 roku, kiedy to zdecydowała się zacząć ćwiczyć samodzielne w domu. Treningi te miały na celu redukcję masy ciała.

Jej upór i regularność pozwoliły wypracować aż 10 kg mniej wagi w ciągu pierwszych kilku miesięcy swojej przygody z treningami.

Jednak po jakimś czasie, progres nie był już tak szybki jak zakładała i postanowiła udać się na konsultacje do studia Never Average.

Na początku trafiła pod skrzydła Andrzeja Kucharczyka, który nie tylko zadbał o kwestie typowo treningowe - ale również istotne dla Nikoli stały się nawyki żywieniowe, które praktykuje do dziś. Treningi z Andrzejem były bardzo regularne, nastawione na cel - a przede wszystkim przebiegały w bardzo pozytywnej atmosferze. Dzięki temu Nikola bardzo chętnie uczestniczyła w kolejnych zajęciach.

Losy naszej firmy jednak tak się potoczyły, że Andrzej zmienił miejsce pracy i zamieszkania, przez co Nikola trafiła pod opiekę trenera Adriana Sajdaka.

Bazując na wiedzy i doświadczeniu zdobytej podczas wcześniejszych treningów oraz dodając pewne elementy typowe dla pracy z trenerem Adrianem, Nikola jeszcze bardziej przyspieszyła swoje efekty i finalnie może się pochwalić już wspaniałymi efektami. 25 kg zrzuconej wagi przez mniej więcej rok pracy mówi samo za siebie.

 

Praktykujemy trening siłowy z nastawieniem na uzupełnianie go elementami treningu wydolnościowego typu crossfit, czy zajęcia cardio które mają za zadanie poprawić wydolność organizmu Nikoli.

Nikola ciągle dba o swoją dietę i zdrowe odżywianie a jedyną suplementacją są witaminy które regularnie uzupełnia, ponieważ wyznajemy zasadę że nadmiar farmakologii w prowadzeniu treningowym nie jest związany do końca 100% z dbałością o zdrowie.

 

Nikola jest osobą bardzo zawzięta w swoich postanowieniach, nie ma dla niej zbyt mocnego argumentu do odpuszczenia treningu.
Trening jest rzeczą świętą i czasami trzeba ją bardzo mocno hamować, nie ukrywam, że ma ciągotki do bardzo dużych ciężarówki przede wszystkim do osiągania super wyników sportowych. Czasami trzeba stopować to ze względu na dość młody wiek -13 lat. Ma ona dużą szansę na osiągnięcie czegoś sporcie, ale trzeba zadbać o zdrowie, prawidłowy rozwój organizmu i brak komplikacji spowodowanych treningiem” - mówi Adrian

Moja przygoda zaczęła się w 2019. Wtedy zaczęłam ćwiczyć i jeść zdrowo. Sama schudłam 10 kg, ale to nie wystarczyło i postanowiłam znaleźć trenera personalnego. Wtedy wstąpiłam do Never Average, gdzie trenuje pod okiem specjalistów. Początkowo prowadził mnie Andrzej Kucharczyk, ale ostatecznie trenuje z Adrianem Sajdakiem. Dzięki współpracy z Never Average schudłam w sumie 25kg. Nigdy wcześniej nie sądziłam, że mi się to uda, lecz przy takiej motywacji jaką dostałam nie mogło się nie udać.” -mówi Nikola

Bardzo ważne jest też to, że mimo oszczędzania się i wbrew pozorom nie eksploatowania zbytnio organizmu Nikoli, jej wynik maksymalny w przysiadzie w martwym ciągu to 70 kg, co jest niebagatelnym sukcesem. Dość mocno zaawansowany wiek rozwojowy w stosunku do kalendarzowego pozwala Nikoli na tego typu ćwiczenia bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu i późniejszych komplikacji.

Aktualnie jesteśmy tylko na jednym z etapów przygody treningowej Nikoli. Ciągle regularnie trenujemy, mamy swoje kolejne plany, choć redukcyjnie nie planujemy wielkich rewelacji – maksymalnie 2/3 kg w dół - żeby sylwetka była zdrowa, estetyczna i przede wszystkim żeby ta praca zgadzała się z naszą dewizą mówiącą, że zdrowie jest najważniejsze.

Nikola trenuje regularnie pod okiem trenera Adriana dwa razy w tygodniu i dodatkowo oczywiście uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego i trenuje w domu choć bardzo delikatnie, aby nie eksploatować zbytnio organizmu. Wszystko pod kontrolą trenera.

Nikola jest przykładem, że dzięki samozaparciu i regularności oraz słuchaniu wytycznych osób znających się na swojej pracy można osiągnąć wbrew pozorom w naprawdę bardzo krótkim czasie (redukcja 25 kg w około rok jest wynikiem bardzo dobrym wręcz można by się zastanawiać czy nie zbyt szybkim) taki efekt. Udało się to osiągnąć pomimo ciągłych prób zwalniania i hamowania Nikoli w swoich zapędach do popadania w przesadę w ramach trzymania diety, zbyt regularnych treningów czy też zbyt intensywnych.

Nad tym wszystkim trzeba trzymać kontrolę bo jeżeli specjalista o to nie zadba, to może efekt uzyskać odwrotny do oczekiwanego i niestety podopieczny straci zdrowie a ono jest najważniejsze.

Czasami w naszych social media będą pojawiały się informacje dotyczące naszej współpracy z Nikolą.

Nikola póki co nie planuje rezygnować z pracy z nami chodź resztę efektów które planujemy na ten rok nie będą aż tak spektakularne kilogramowo, czy ciężarowo. Będziemy skupiać się na sprawności, kwestiach poprawienia sylwetki w kontekście wizualnym i ewentualnie być może kiedyś w przyszłości jakieś zawody sportowe - amatorsko dla dzieci, na spokojnie abyśmy ciągle tą pasją zarażać nie tylko Nikolę ale innych.